Kadlec elektronika - výrobce elektronických zobrazovacích systémů

Servis a hlášení poruch

Vyjádření k současným problémům s aplikací WebC@llv3

Vážení klienti,
v uplynulých týdnech jsme prováděli zvýšení bezpečnosti aplikace WebC@llv3 z důvodu technologických změn, které měly za cíl zvýšit Vaši bezpečnost. Tyto úpravy zahrnovaly nasazení nového šifrování dat v přenosu („TLS protokol verze 1.2“), vylepšení ochrany uživatelských dat obsluhy systému i objednaných klientů a další drobné úpravy.

Jak jistě chápete, tyto kroky s sebou mohly v některých případech nést drobné, krátkodobé provozní potíže ( výpadky ), týkající se dostupnosti, stejně jako upgrade některých podpůrných aplikací a vypínání starších verzí, o kterém jsme Vás průběžně informovali.

V nedávné době, konkrétně od čtvrtku 5. 7. 2018 se náš systém skutečně setkal s útokem, jehož primárním cílem bylo vyřadit jej z provozu a pokusit se v době jeho odstavení získat uživatelská data. Díky našim posíleným bezpečnostním mechanismům a spolupráci s techniky našeho poskytovatele hostingu se nicméně systém podařilo pouze krátkodobě vyřadit z provozu a k žádné větší škodě nedošlo. Projevila se tak síla a robustnost nově nasazené bezpečnostní infrastruktury a také odolnost celého systému proti běžným způsobům napadení.

Bohužel se útočníkům podařilo dosáhnout krátkodobých náhodných odstavení aplikace WebC@llv3 z provozu. Na odstranění této poslední chyby v současné době usilovně pracujeme a doufáme, že výpadky v nejbližších dnech zcela odstraníme. Za vzniklou situaci se omlouváme, avšak doufáme, že chápete, že cílené přehlcení systému je jednou z komplikací, s kterými se dá jen velmi obtížně bojovat.

František Sedláček, SSCP
hlavní analytik IT bezpečnosti

Servisní formulář